Милан разби като домакин Лацио с 3:0 в среща от 27-ия кръг на италианската Серия „А” и измести съперника от третото място във временното класиране. Звездата на „росонерите” Марио Балотели не игра заради контузия, но заместникът му Джампаоло Пацини (40, 60) се отчете с два гола, а третото попадение за успеха бе дело на Кевин-Принс Боатенг (44).

Срещата на „Джузепе Меаца” започна динамично с положения и пред двете врати, но постепенно „росонерите” взеха инициативата и опасните ситуации зачестиха предимно пред стража на гостите Маркети. Ключов момент в сблъсъка се оказа 18-ата минута, когато халфът на „орлите” Антонио Кандрева фаулира на границата на наказателното поле откъсващия се сам срещу вратаря Маркети нападател Стефал Ел Шаарави. Последва червен картон за Кандрева и Лацио трябваше да доиграе срещата в намален състав. Главният арбитър на двубоя Никола Рицоли можеше да маркира дузпа, но прецени, че нарушението е било извършено извън наказателното поле.

С числен превес Милан засили натиска си и в 40-ата минута Джамполо Пацини реализира на празна врата за 1:0. Четири минути по-късно след центриране от корнер Пацини стреля с глава, а Маркети отрази удара, но нямаше какво да направи при добавката на Кевин-Принс Боатенг пак на празна врата – 2:0.

Футболистите на Масимилиано Алегри продължиха да доминират след почивката и заместващия Марио Балотели в този мач Пацини отново показа класа в 60-ата минута направи резултата класически – 3:0. Лека полека домакините намалиха оборотите и доиграха спокойно срещата. В игра за Лацио се появи привлеченият като свободен агент френски нападател Луис Саха, заменил Серджио Флокари в 78-ата минута, но и той не успя да помогне на „орлите” поне за почетно попадение.

След победата си Милан събра 48 точки и измести от третото място във временното класиране именно Лацио, който има 47 пункта.

Милан - Лацио 3:0
1:0 Пацини (40), 2:0 Боатенг (44), 3:0 Пацини (60)

Милан: Абиати, Де Шилио, Йепес, Сапата (46 - Дзакардо), Абате, Фламини, Амброзини, Монтоливо, Боатенг (76 - Робиньо), Пацини (68 - Нианг), Ел Шаарави

Лацио: Маркети, Диас, Перейриня (46 - Кана), Раду, Биава, Лулич, Ернанес (70 - Едерсон), Гонсалес, Кандрева, Ледесма, Флокари (78 - Саха)

Милано,
стадион "Джузепе Меаца"
Съдия: Никола Рицоли
Жълти картони: Йепес, Боатенг, Пацини (Милан); Биава и Раду (Лацио)

Милан – Лацио 3:0
1:0 Джампаоло Пацини (40), 2:0 Кевин-Принс Боатенг (44), 3:0 Джампаоло Пацини (60)
Баланс: 93 мача, 39 победи за Рома, 22 равенства, 32 победи за Дженоа

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ