Милан спечели трудно визитата си на Удинезе с 3:2 в мач от 5-ия кръг на италианската Серия „А”. Треньорът на „росонерите” Синиша Михайлович и подопечните му обаче трябваше доста да потреперят, преди да грабнат трите точки. Победата беше трета за Милан от началото на сезона, тимът се изкачи до 4-то място в класирането (с 9 точки) преди останалите срещи от кръга. Удинезе е на 18-то място с 3 точки.

Двубоят започна перфектно за Милан и още в 5-ата минута Марио Балотели откри резултата. Нападателят се разписа след перфектно изпълнение на свободен удар и вкара в първия си мач като титуляр. Само 5 минути по-късно резултатът стана 0:2. Джакомо Бонавентура се възползва от прекрасен пас на Монтоливо, спря си топката на гърди и прониза Карнезис.

Секунди преди почивката отново Бонавентура центрира от корнер и намери Кристиан Сапата на далечната греда. Колумбиецът се пребори с Фернандес и Али Адан, за да вкара за 0:3.

През второто полувреме Удинезе се съвзе и вкара два гола чрез Баду (51) и Дурван Сапата (58). Домакините тръгнаха да изравняват резултата, но точно тогава вратарят на гостите Диего Лопес ги отчая с няколко страхотни намеси. В добавеното време „фриуланите” останаха с 10 души на терена, след като Бруно Фернандес си изпроси втори жълт картон.

Удинезе: Карнезис, Вагуе, Домици, Пирис (46 - Сапата), Еденилсон, Баду, Итура (84 - Маркиньо), Фернандес, Али Адан (73 - Паскуале), Теро Ди Натале

Милан:
Лопес, Калабрия (49 - Алекс), Сапата, Романьоли, Де Шилио, Де Йонг, Монтоливо, Бонавентура, Хонда (64 - Поли), Балотели, Бака (80 - Луис Адриано)

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 5 КРЪГ
22.09.15
21:45 ч.
Удинезе – Милан 2:3
0:1 Марио Балотели (5), 0:2 Джакомо Бонавентура (10), 0:3 Кристиан Сапата (45), 1:1 Емануел Агиеманг-Баду (51), 2:3 Дурван Сапата (58)