Футболистите на Торино не се уплашиха от името на съперника си и бяха по-активни в началните минути на двубоя, без обаче да успеят да създадат реална голова възможност пред вратата на Дида. На другия край на терена пробив на Кака по дясното крило бе блокиран от защитата на “биковете”, а Филипо Индзаги пробва удар от воле, но неудобната му позиция спрямо вратата не му позволи да отправи точен удар. В 9-тата минута главният съдия Лука Банти отмени гол на Индзаги заради засада след центриране от пряк свободен удар на Бекъм. Три минути по-късно обаче никой не попречи на нападателя да скочи в наказателното поле след ъглов удар и да открие резултата с глава – 1:0 за Милан. Играта отново тръгна равностойно, но атаките на домакините носеха много по-голяма острота и заплаха за вратата на Торино. Пробив на Пато отляво бе блокиран, а центриране на Бекъм в наказателното поле отново стигна до главата на Индзаги, но вратарят на гостите Матео Серени бе на мястото си. В 28-мата минута отново нападателят на Милан отправи удар, но той бе твърде слаб и не затрудни стража на “биковете”. В 37-та минута нова комбинация Бекъм-Индзаги доведе до втория гол на Милан. Бекъм напредна и малко преди чертата на наказателното поле центрира топката вътре, а Индзаги с удар с глава в близкия горен ъгъл матира вратаря на гостите. Четири минути по-късно воле на Фламини профуча над напречната греда над Серени, а в следващата атака негов пробив отдясно достави топката на Кака в прекрасна позиция, но ударът на полузащитника бе неточен. По лявото крило Пато правеше каквото си иска и само липсата на добър последен пас към съотборниците му остави резултата непроменен до почивката.

В началото на второто полувреме преобладаваха грешните подавания и нарушенията. В 54-тата минута далечен удар на Роландо Бианки затрудни максимално Дида и го принуди да чисти топката в ъглов удар. 6 минути по-късно Индзаги оформи хеттрика си в мача след извеждащ пас през центъра на защитата от Роналдиньо. Малко по-късно нападателят бе сменен и обра овациите на благодарната публика, а на негово място влез Шевченко. В 67-та минута Амброзини проби през центъра и Серени бе принуден да го фаулира в наказателното поле – дузпа. Кака бе точен от бялата точка, въпреки че вратарят улови ъгъла на удара му, и нещата замирисаха на разгром. Футболистите на домакините започнаха да се забавляват и за любителите на финта и тънкия пас настана блажено време. При една от редките атаки на Торино обаче се стигна до ъглов удар и при изпълнението му топката малко щастливо стигна до непокрития Франческини, който трудно би могъл да сгреши – 4:1. Остана време за още едно попадение. В последната минута Кака подаде на нахлуващия в наказателното поле на съперника Амброзини, който пусна топката край плонжа на Серени. Милан се изравни по точки с Ювентус на второто масто във временното класиране, но има по-добра голова разлика. Торино остава точно над зоната на изпадащите и ще трябва да се потруди сериозно в мачовете до края, за да защити елитния си статут. /БЛИЦ