Милан разби градския съперник Интер с класическия резултат 3:0 в дербито от 22-ия кръг на италианската Серия „А”. Алекс (35), Карлос Баке (73) и М'Байе Нианг (77) бяха точни за водения от Синиша Михайлович тим, а в 70-ата минута Маури Икарди от "нерадзурите" пропусна дузпа.

В атаката на „росонерите”, които бяха символични домакини на „Джузепе Меаца”, действаха колумбийският национал Карлос Бака и Мбайе Нианг. 16-годишният Джанлуиджи Донарума отново пък бе на вратата, записвайки името си като най-млад страж, участвал в дербито на Милано.

Дебют за „нерадзурите” направи бразилецът с италиански паспорт Едер, привлечен преди няколко дни от Сампдория. Италианският национал действаше зад Стеван Йоветич, заменен едва след почивката от аржентинския голаджия Мауро Икарди. И тримата обаче не направиха нищо впечатляващо за разочарования на треньора им Роберто Манчини.

Срещата започна с активни действия и на двата тима, довели до бързи атаки и пред двете врати. Първият гол обаче падна едва в 35-ата минута, когато Алекс се разписа с глава след центриране на Кейсуке Хонда.

В началото на второто полувреме Роберто Манчини беше изгонен заради протести към реферите. Играта бе равностойна и в 70-ата минута Интер получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Алекс срещу влезлия като резерва Маури Икарди, който  обаче пропусна да се разпише от бялата точка. Това се оказа може би и преломният момент в дербито. Три минути по-късно Карлос Бака удвои преднината на „росонерите” след асистенция на М’Байе Нианг, който пък довърши „нерадузирите” в 77-ата минута с гола си за 3:0, след като бе излязал сам . До края на мача символичните гости така и не успяха да стигнат поне до почетно попадение.

След победата си Милан събра 36 точки и остава на шесто място във временното подреждане. Интер пък е четвърти с 41 точки и на 9 от лидера Наполи, както и на 7 от втория Ювентус. „Нерадзурите” са на точка зад третия Фиорентина.

Милан - Интер 3:0
1:0 Алекс (35), 2:0 Карлос Бака (73), 3:0 М'Байе Нианг (77)

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 22 КРЪГ
30.01.16
16:00
Карпи - Палермо 1:1
0:1 Алберто Джилардино (24), 1:1 Матео Манкосу (74-дузпа)
30.01.16
19:00
Аталанта - Сасуоло 1:1
0:1 Доменико Берарди (27), 1:1 Херман Денис (32)
30.01.16
21:45
Рома - Фрозиноне 3:1
1:0 Раджа Наинголан (18), 1:1 Даниел Чиофани (24), 2:2 Стефан Ел Шаарави (48), 3:1 Миралем Пянич (84)
31.01.16
13:30
Киево - Ювентус 0:4
0:1 Алваро Мората (6), 0:2 Алваро Мората (40), 0:3 Алекс Сандро (61), 0:4 Пол Погба (67)
31.01.16
16:00
Наполи - Емполи 5:1
0:1 Леандро Дайнел Паредес (28), 1:1 Гонзало Игуаин (33), 2:1 Лоренцо Инсине (37), 3:1 Микеле Кампорезе (51 - автогол), 4:1 Кайехон (83), 5:1 Кайехон (88)
Болоня - Сампдория 3:2
1:0 Муниер (12), 2:0 Донса (24), 2:1 Мюриел (54), 2:2 Кореа (80), 3:2 Дестро (88-д)