Милан разби като домакин Парма с 4:0 в среща от 25-ия кръг на италианската Серия „А”. Българинът Валери Божинов бе резерва за Пама и влезе в игра за последните 20 минути на мача, заменяйки ветерана Ернан Креспо.

Още в самото начало „росонерите” решиха нещата в своя полза. В 8-ата минута шведският нападател Златан Ибрахимович увлече около себе си трима бранители на гостите на границата на пеналта, преди да изведе Зеедорф на позиция сам срещу вратаря, за да може холандският ветеран да заобиколи Миранте и да чукне топката в мрежата с десния си крак за 1:0.

В 17-а минута интригата в мача бе тотално убита след прекрасна комбинация между Антонио Касано и Рино Гатузо, който в този мач носеше капитанската лента на своя тим. Двамата осъщесвиха двойно подаване, като нападателят се озова сам срещу вратаря и от границата на малкото наказателно поле бившият нападател на Сампдория с десния крак шутира мощно и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата – 2:0.

След почивката домакините продължиха да правят каквото си поискат със защитата на своя опонент и в 62-ата минута резервата Робиньо бе изведен на чиста позиция от Касано. Бразилецът отправи удар по земя и направи резултата класически – 3:0. Три минути по-късно Касано и Робиньо повториха упражнението, като бразилецът наниза второто си попадение в срещата, оформяйки крайното 4:0. До края на мача не се случи нищо сериозно и „росонерите” прибраха очаквани три точки.

С успеха си Милан събра актив 52 точки и продължава да е убедителен лидер в Серия „А”, докато Парма е на 15-а позиция с 26 пункта. /БЛИЦ