Милан победи с 3:0 Ювентус в мач от последния кръг на Серия А. „Росонерите” бяха водени за последен път от наставника си Леонардо, който напуска със сигурност след края на сезона. Роналдиньо, който не получи повиквателна за световното първенство в ЮАР, се развихри и показа на Карлос Дунга, че може би е направил сериозна грешка с това свое решение. Бразилецът реализира две попадения в мрежата на Ювентус, а игра едва 71 минути.

Още в 14-ата минута Кларънс Зеедорф изведе чудесно Антонини, който реализира след рикошет за 1:0. В 29-ата минута Роналдиньо вкара за 2:0. Първоначално бразилецът загуби топката, но след това поправи грешката си като се възползва от неразбирателство в защитата на Юве и след комбинация с Алешандре Пато вкара в близкия ъгъл на вратата.

Последното попадение дойде в 67-ата минута. Роналдиньо овладя в наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл за крайното 3:0. Този път топката трябваше да вади Манингер, който замени на почивката съкрушения Буфон.

В другия мач Лацио победи с 3:1 Удинезе, като и двата тима отдавна си бяха осигурили оставане в елита на Италия./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 38 КРЪГ

На 15 май (събота) от 21:45 часа

Милан - Ювентус 3:0
1:0 Антонини (14), 2:0 Роналдиньо (29), 3:0 Роналдиньо (67)

Лацио - Удинезе 3:1
1:0 Хицълшпергер (16), 1:1 Антонио ди Натале (30), 2:1 Флокари (45), 3:1 Броки (52)

На 16 май (неделя) от 16:00 часа