Милан записа много трудна домакинска победа срещу Верона с 1:0 в среща от 20-ия кръг на италианската Серия „А”. Двубоят бе дебют за новия наставник на „росонерите” Кларънс Зеедорф, а победният гол бе дело на Марио Балотели (82-дузпа).

Домакините натиснаха още от самото начало, но пропуски пред вратата на Рафаел направиха последователно Робиньо, Кака и Балотели. Постепенно гостите изравниха играта и в 25-ата минута пред Итурбе се разкри добра възможност, но той стреля покрай вратата на Абиати. „Росонерите” имаха инициативата до края на първата част и Марио Балотели на два пъти бе близо до гола, но ударите му бяха спасени от Рафаел. Капитанът Рикардо Монтоливо също пробва късмета си със силен и неточен удар.

След почивката футболистите на Зеедорф продължиха да окупират наказателното поле на Верона, чийто играчи пък продължиха да търсят своите шансове на контраатаки. В 68-ата минута и гредата спаси гостите след изстрел на Робиньо и рикошет в тялото на бранител. Все пак усилията на домакините дадоха резултат в 82-ата минута, когато Марио Балотели бе точен за 1:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Гонсалес срещу Кака. Това бе осми гол на Балотели от началото на кампанията. До края на мача гостите се опитаха да стигнат до равенството, но не успяха да огорчат Абиати и си тръгнаха без точка от Милано.

С успеха си Милан събра 25 точки и се изкачи на 11-о място във временното класиран. Верона остава на шеста позиция с 32 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 20 КРЪГ
18.01.14
19:00 ч.
Рома – Ливорно 3:0
1:0 Матия Дестро (6), 2:0 Кевин Строотман (36), 3:0 Адем Ляич (79)
18.01.14
21:45 ч.
Ювентус – Сампдория 4:2
1:0 Артуро Видал (19), 2:0 Фернандо Йоренте (24), 2:1 Андреа Бардзали (38-авт.), 3:1 Артуро Видал (41-дузпа), 3:2 Маноло Габиадини (70), 4:2 Пол Погба (78)
19.01.14
13:30 ч.
Удинезе – Лацио 2:3
1:0 Антонио Ди Натале (8-дузпа), 1:1 Антонио Кандрева (63-дузпа), 2:1 Емануел Агиеманг Баду (68), 2:2 Андреа Лазари (82-автогол), 2:3 Ернанес (90)
Катания – Фиорентина 0:3
0:1 Матиас Фернандес (25), 0:2 Алесандро Матри (28), 0:3 Алесандро Матри (41)
Болоня – Наполи 2:2
1:0 Роландо Бианки (37), 1:1 Гонсало игуаин (63), 1:2 Хосе Кайехон (80), 2:2 Роландо Бианки (90)
19.01.14
16:00 ч.
Киево – Парма 1:2
1:0 Алберто Палоски (15), 1:1 Антонио Касано (27), 1:2 Алесандро Лукарели (90+3)