Милан стигна до измъчен обрат от 0:1 до 2:1 срещу Киево като гост в последния мач от 9-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" губеха с 0:1 до 81-ата минута, но след два гола с глава на Алесандро Неста, втория в 92-ата минута, спечелиха трите точки. Домакините бяха открили в 7-ата минута след попадение на Джампиеро Пинци.

По този начин тима на Леонардо постигна трети успех в рамките на седем дни, след като губи на полувремето с 0:1. Миналата неделя миланският гранд надви Рома също с 2:1, а през седмицата обърна резултата с 3:2 на "Сантяго Бернабеу" срещу Реал Мадрид в Шампионската лига. Милан събра 15 точки в първенството и дели четвъртата позиция с Палермо и Фиорентина, докато шампионът и лидер Интер е с 22 точки./БЛИЦ