Шампионът на Италия Милан спечели първата си контрола от лятната си подготовка, след като надви с 2:1 Кьолн като гост и вдигна нов трофей - "Телеком Къп".

“Росонерите” бяха без повечето си основни футболисти, но въпреки това стигнаха до успеха благодарение на две красиви попадения на голмайстора си Оливие Жиру.

В 17-ата минута капитанът Анте Ребич пусна прекрасен пас с пета към непокрития французин, който с първото си докосване прехвърли вратаря на Кьолн, а след това добута топката в опразнената врата.

В 36-ата минута “росонерите” Браим Диас направи успешен рейд и подаде на Жиру, който от границата на наказателното поле стреля, топката рикошира в крака на Юлиан Шабо и попадна за втори път във вратата на домакините.

След почивката италианският шампион остави инициативата на “козлите”, които обаче стигнаха само до едно попадение. То падна в 87-ата минута, когато при изпълнение на корнер Брайт Арей-Мби нацели напречната греда, но топката отиде при Йонас Хектор, който опита воле, а Флориан Диц я добута с глава за крайния резултат в срещата - 2:1 за Милан.

Следващата контрола на "росонерите" е срещу унгарския Залаегерсег след седмица.

Съставът на Милан: Татарушану, Флоренци, Калюлю, Габия, Бало-Туре, Бакайоко, Побега, Месиас, Диас, Ребич, Жиру (46’ - Миранте, Адли, 61’ - Микелис, Кубис, Малдини, Робак, Траоре, 75’ - Брешианини, 82’ - Бартезаги, Роботи)