Милан записа нова издънка и направи само 1:1 като домакин на борещия се за оцеляване Ливорно в мач от 22 кръг на Серия “А”.

Масимо Амброзини даде аванс на “росонерите” минута преди почивката, но Кристиано Лукарели изравни седем минути след началото на втората част. Така Милан стопи само точка от преднината на Интер в класирането, след като мачът на “нерадзурите” с Парма бе отложен заради снеговалеж.

Гол на Стефано Окака Чука донесе на Рома домакинската победа с 2:1 над последния в класирането Сиена и по този начин изкачи “вълците” се изравниха по точки с Милан. Джон Арне Рийзе откри за Рома в 29-ата минута, но Вергасола изравни малко преди почивката.

Фиорентина вече е на 11-о място, след като направи 2:2 като гост на Каляри. Сампдория пък вече е на седма позиция след победата с 2:0 над предпоследния Аталанта./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 22 КРЪГ
От 30 януари (събота)
Бари – Палермо 4:2
1:0 Леонардо Бонучи (5), 2:0 Едгар Алварес (7), 2:1 Единсон Кавани (28), 2:2 Хавиер Пасторе (54), 3:2 Барето (62-дузпа), 4:2 Владимир Коман (85)

Наполи – Дженоа 0:0

От 31 януари (неделя) от 16:00 часа
Сампдория – Аталанта 2:0
1:0 Анджело Паломбо (36), 2:0 Джампаоло Пацини (45)

Киево – Болоня 1:1
0:1 Марко ди Вайо (11), 1:1 Серджо Пелисиер (49)

Каляри – Фиорентина 2:2

0:1 Марко Маркиони (8), 1:1 Андреа Ладзари (36), 2:1 Давиде Астори (47), 2:2 Стеван Йоветич (62)

Парма – Интер – отложен за 10 февруари заради снеговалеж

Милан – Ливорно 1:1
1:0 Масимо Амброзини (44), 1:1 Кристиано Лукарели (53)

Рома – Сиена 2:1
1:0 Джон Арне Рийзе (29), 1:1 Симоне Вергасола (41), 2:1 Стефано Окака Чука (88)

Катания – Удинезе 1:1
0:1 Антонио Флоре Флорес (32), 1:1 Марко Биаджанти (80)