Италианският гранд Милан разочарова за пореден път феновете си, завършвайки 1:1 у дома с Дженоа в среща от 13-ия кръг на Серия „А”. Така „росонерите” остават без успех вече осми пореден мач във всички турнири (5 равенства и 3 поражения) столът на треньора Масимилиано Алегри започва да се клати все по-силно.

Двубоят започна с минута мълчание в подкрепа на пострадалите от опустошителното бедствие в Сардиния. И двете попадения паднаха в първите 10 минути на срещата, започнала обещаващо за домакините, които поведоха още в 4-ата минута, когато капитанът Кака бе изведен сам зад защитата на гостите и с плътен удар се разписа за 1:0. Радостта на „росонерите” не трая дълго, тъй като четири минути по-късно гостите от Генуа получиха дузпа за нарушение на Емануелсон срещу Йоанис Фетфацидис. Бившият нападател на Милан Алберто Джилардино не сгреши от бялата точка и изравни за 1:1.

В 35-ата минута домакините получиха също право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Марио Балотели на Томас Манфредини, получил червен картон и оставил гостите в намален състав. Потърпевшият Балотели обаче стреля слабо от бялата точка в центъра на вратата и ударът му беше отразен.

След почивката Милан отчаяно търсеше гола, а гостите използваха всяка възможност да печелят време, за да спечелят точката. Пропуски за „росонерите” направиха Алесандро Матри, Кака и Марио Балотели. Четвърт час преди края Алегри пусна в игра Робиньо на мястото на Поли, но и тази смяна не постигна ефект. В заключителните секунди Сапата можеше да донесе успеха на домакините, но от непосредствена близост не успя да улучи вратата.

Милан има само 14 точки, които му отреждат 11-о място във временното класиране, а Дженоа е на седма позиция с 18 пункта.