Италианският шампион Милан направи 2:2 при гостуването си на шведския първенец Малмьо в контрола, която се игра на стадиона „Суедбанк”.

Шведският национал Златан Ибрахимович започна като титуляр за „росонерите” и бе приветстван от местната публика. Още в 26-ата минута Милан поведе с гол на резервата Антонио Касано, засякъл центриране на привлечения през зимата от Аякс Урби Емануелсон. Само девет минути по-късно обаче Дурмаз от домакините отправи страхотен удар от границата на наказателното поле и изравни за 1:1.

След почивката в 48-ата минута Александър Нилсон проби отляво и центрира по земя успоредно на гол линията към Тобиас Малм, който навлезе в пеналта и преодоля Абиати за 2:1. Едва в 89-ата минута ганайският национал Кевин-Принс Боатенг успя да отбележи изравнителното попадение и отсрами „росонерите”. /БЛИЦ