Милан взе трудна победа с 2:1 при гостуването си на Киево в мач от 26 кръг на Серия “А”. По този начин “росонерите” отбелязаха успешно 25-ата годишнина на Силвио Берлускони като собственик на клуба. Настоящият премиер на Италия оглави Милан на 20 февруари 1986 г. и само три години по-късно тимът спечели КЕШ.

Робиньо даде аванс на “росонерите” във Верона в 25-ата минута. Той бе точен при разбъркване в наказателното поле на Киево. Домакините протестираха след попадението на бразилеца, тъй като той си пое топката с ръка. “Летящите магарета” изравниха в 61-ата минута. Желсон Фернандеш се разписа с глава след асистенция на Кевин Констант. Осем минути преди края резервата Алешандре Пато донесе победата на Милан.

Дженоа направи впечатляващ обрат и победи Рома с 4:3. “Вълците” водеха с 3:0 в 51-ата минута след попадения на Мексес, Бурдисо и Тоти. Веднага след гола на Принца на Рим Родриго Паласио върна едно попадение за домакините. До края на мача последваха два гола на Алберто Палоски и един на Паласио, с което Дженоа грабна победата. Генуезците завършиха мача с 10 души, след като в последната минута Рафиня получи втори жълт картон.

Българският национал Валери Божинов не бе в групата на Парма при домакинското равенство 2:2 с Чезена. Гостите откриха резултата чрез Алесандро Розина, но Ернан Креспо изравни в 64-ата минута от дузпа. Паоло Самарко отново даде аванс на Чезена в 78-ата минута, но минута преди края Рафаеле Паладино изравни. Лацио се наложи над Бари с 1:0 след ранен гол на Андерсон Ернандеш./БЛИЦ

Лече - Ювентус 2:0
1:0 Джамел Месба (32), 2:0 Андреа Бертолачи (48)

Киево - Милан 1:2
0:1 Робиньо (25), 1:1 Желсон Фернандеш (61), 1:2 Алешандре Пато (82)

Фиорентина - Сампдория 0:0

Дженоа - Рома 4:3
0:1 Филип Мексес (6), 0:2 Николас Бурдисо (16), 0:3 Франческо Тоти (51), 1:3 Родриго Паласио (52), 2:3 Алберто Палоски (68), 3:3 Родриго Паласио (74), 4:3 Алберто Палоски (84)

Лацио - Бари 1:0
1:0 Андерсон Ернанеш (6)

Парма - Чезена 2:2
0:1 Алесандро Розина (31), 1:1 Ернан Креспо (64-дузпа), 1:2 Паоло Самарко (78), 2:2 Рафаеле Паладино (89)

Удинезе - Бреша 0:0

На 20 февруари (неделя) от 21:45 часа