Шампионът на Италия Милан направи уникален обрат и записа успех с 4:3 като гост на Лече в мач от 8 кръг на Серия “А”, след като на почивката изоставаше в резултата с три гола.

В герой за “росонерите” се превърна ганайският национал Кевин-Принс Боатенг, който вкара хеттрик през втората част. Победното попадение бе дело на Марио Йепес седем минути преди края.

Лече поведе още в четвъртата минута чрез Гийермо Джакомаци в четвъртата минута, а бившия играч на Милан Масио Одо удвои от дузпа след половин час игра. В 37-ата минута Карлос Гросмюлер вкара трети гол за домакините.

Още в четвъртата минута на втората част Боатенг върна едно попадение, а след това бившият играч на Херта и Портсмут бе точен в 55-ата и в 63-ата минути./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 8 КРЪГ
22.10.11
19:00 ч.
Фиорентина – Катания 2:2
1:0 Стеван Йоветич (20), 1:1 Дженаро Делвекио (43), 2:1 Стеван Йоветич (62), 2:2 Макси Лопес (82)
22.10.11
21:45 ч.
Ювентус – Дженоа 2:2
1:0 Алесандро Матри (6), 1:1 Марко Роси (31), 2:1 Алесандро Матри (58), 2:2 Андреа Карачоло (85)
23.10.11
13:30 ч.
Лече – Милан 3:4
1:0 Гийермо Джакомаци (4), 2:0 Масимо Одо (30-дузпа), 3:0 Карлос Гросмюлер (37), 3:1 Кевин-Принс Боатенг (49), 3:2 Кевин-Принс Боатенг (55), 3:3 Кевин-Принс Боатенг (63), 3:4 Марио Йепес (83)