Милан показа, че е възстановен от домакинската загуба от Атлетико (Мадрид) с 0:1 в Шампионската лига и в мач от 25 кръг на Серия “А” се наложи с 2:0 като гост на Сампдория. Домакините завършиха мача с човек по-малко, а гостите записаха втора поредна победа в първенството.

Джампаоло Пацини беше близо до откриването на резултата в шестата минута, когато получи пас от Кейсуке Хонда и прехвърли вратаря Анжело да Коста, но топката беше изчистена от голлинията.

“Росонерите” потвърдиха предимството си в началото на мача с гол на Адел Таарабт в 12-ата минута. Ударът му с глава след цетриране на Адил Рами беше париран от вратаря, но Таарабт се разписа при добавката. До края на първото полувреме Хонда и Пацини пропуснаха нови положения за гостите.

Милан продължи да доминира и след почивката и в 58-ата минута удвои аванса си. Да Коста не успя да пресече центриране отдясно и Рами беше точен с глава от далечната греда. След това гостите се отдръпнаха и Марко Амелия трябваше да спасява голова атака на Сампдория с плонж в краката на Едер.

Надеждите на домакините за стигане до равенство бяха попарени в 72-ата минута, когато Макси Лопес получи директен червен картон след спор със съдията. След това Амелия спаси удар на Едер след центриране на Ренан. В последната минута Милан беше близо до трети гол, но Рами с глава би право във вратаря.

Ливоро – Верона 2:3
0:1 Бошко Янкович (33), 0:2 Ромуло (43), 0:3 Лука Тони (45+1), 1:3 Паулиньо (72), 2:3 Леандро Греко (73)