Милан изключително трудно стигна до домакинския успех с 2:1 над Кротоне в мач от 15 кръг на Серия „А“. Така „росонерите“ запазиха разликата си от четири точки зад водача в класирането Ювентус.

Играчите на Милан почетоха загиналите в самолетна катастрофа на Чапекоензе, като излязоха с екипи, които на ръкавите си имаха емблемата на бразилския клуб, а на гърба пишеше „Форца Чапе“.

Кротоне беше без българския национал Александър Тонев, който претърпя операция на коляното. Гостите откриха резултата в 26-ата минута, когато Диего Фалчинели. Четири минути преди почивката Марио Пашалич изравни с глава след центриране на Палета от корнер.

В 53-ата минута М'Байе Нианг пропусна да даде аванс на „росонерите“, след като ударът му от дузпа беше спасен от вратаря Алекс Кордас. Попадение на Джанлука Лападула все пак донесе победа на домакините. Така Кротоне остана на последното 20-о място в класирането на Серия „А“.