Милан взе аванс от 4 точки на Ювентус в борбата за второто място в Серия “А”, след като “росонерите” победиха с 2:0 при гостуването си на Катания, докато “Старата госпожа” направи едва 2:2 у дома срещу борещия се за оцеляване Лече.

Филипо Индзаги вкара 13-ия си гол от началото на сезона в 27-ата минута и даде на Милан аванс при гостуването на Катания. Пипо наказа грешка на защитата на “слончетата” и за пореден път доказа убийствения си нюх в наказателното поле. В 51-ата минута Кака удвои и гарантира победата на “росонерите”, след като бе точен при добавка на париран от вратаря Косицки удар на Бекъм.

Борещия се за оцеляване Лече в добавеното време измъкна точка при гостуването си на Ювентус и така намали шансовете на торинския гранд за второто място в класирането. Конан даде аванс на гостите в 11-ата минута, но с две попадения на чешкия ветеран Павел Недвед през второто полувреме Юве стигна до обрат. Когато всички в състава на “Старата госпожа” очакваха победата, тя им се изплъзна в третата минута на добавеното време, когато центриране на Тирибоки намери Хосе Игнасио Кастийо в наказателното поле и той простреля Буфон.

Рома намали шансовете си в борбата за четвъртото място в класирането, даващо право на участие в квалификациите за Шампионската лига, след като направи нулево домакинско равенство с Киево. От грешната стъпка на “вълците” се възползва Фиорентина, който победи с 1:0 Торино у дома. “Виолетовите” ще останат на четвъртото място и след този кръг, тъй като има 4 точки аванс пред Дженоа, който по-късно днес играе със Сампдория в дербито на Генуа./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 34 КРЪГ
От днес
Удинезе – Аталанта 3:0
1:0 Куалярела (42), 2:0 Куалярела (74), 3:0 Паскуале (90)

Палермо – Каляри 5:1
1:0 Милиячо (29), 2:0 Миколи (38), 2:1 Жеда (48), 3:1 Джовани Тедеско (50), 4:1 Кавани (57), 5:1 Суки (87)

Рома – Киево 0:0

Ювентус – Лече 2:2
0:1 Конан (11), 1:1 Недвед (54), 2:1 Недвед (67), 2:2 Кастийо (90+3)

Катания – Милан 0:2
0:1 Индзаги (27), 0:2 Кака (52)

Сиена – Наполи 2:1
1:0 Харжа (11), 2:0 Макароне (25), 2:1 Пиа (80)

Фиорентина – Торино 1:0