ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Тотнъм и Милан завършиха при 0:0 в реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига, игран в Лондон. Така италианският тим продължава към следващата фаза след 1:0 в първата среща и ще играе на 1/4-финал за първи път от 2012 година.

Началото на мача тази вечер се забави, тъй като двата тима попаднаха в задръстване и не успяха да стигнат навреме.

Мениджърът на Тотнъм Антонио Конте се завърна начело на домакините след няколко срещи отсъствие заради здравословен проблем, а тимът му сътвори първата малко по-интересна ситуация в срещата.

Тя дойде в 12-ата минута, когато пред Емерсон Роял се откри шанс да стреля, но го направи твърде слабо.

Милан отвърна с отлична възможност в 18-ата минута, когато заучено изпълнение на фаул прати топката вдясно към Жуниор Месиас, той се оказа в отлична позиция в наказателното поле, но изстрелът му премина покрай дясната греда.

След изтичането на половин час игра двата тима пропуснаха по една добра възможност.

Месиас пропиля шанс да се разпише в 31-ата минута, а Хари Кейн опита да прати топката в близкия ъгъл на вратата на Милан няколко минути по-късно, но не успя.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

"Росонерите" бяха по-активният отбор в първите минути на второто полувреме и Браим Диас пропусна страхотен шанс в 51-ата минута. Последва добавка от страна на Рафаел Леао, която обаче не намери вратата.

След малко повече от час Тотнъм показа зъби, Пиер-Емил Хьойберг навлезе в наказателното поле на Милан и шутира, но Менян показа страхотен рефлекс и спаси.

Минути след това Хари Кейн опита удар с глава след плонж, но не намери целта.

Четвърт час преди края Тотнъм остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Кристиан Ромеро.

Въпреки това лондончани получиха чудесна възможност да вкарат гол и да вкарат мача в продължения, но ударът с глава на Хари Кейн бе спасен.

Минута по-късно Милан също се размина с попадение, а изстрелът на Дивок Ориги срещна гредата.

Бенфика, Челси, Байерн и Милан вече са на 1/4-финал в Шампионската лига.

Битките продължават следващата седмица с четири мача. Във вторник са срещите Порто - Интер (0:1 в първия мач) и Манчестър Сити - РБ Лайпциг (1:1), а в сряда - Реал Мадрид срещу Ливърпул (5:2) и Наполи - Айнтрахт (2:0).

ТОТНЪМ - МИЛАН 0:0

ТотнъмТОТНЪМ: 20. Фрейзър Форстър – 4. Оливър Скип , 5. Пиер-Емил Хьойберг, 7. Хюн-Мин Сон, 10. Хари Кейн (К), 12. Емерсон Роял (70  9. Ричарлисон), 14. Иван Перишич (53 23. Педро Поро) , 17. Кристиан Ромеро , 21. Деян Кулушевски (83 6. Давинсон Санчес), 33. Бен Дейвис, 34. Клеман Лангле
Резерви: 40. Брандън Остин, 41. Алфи Уайтман, , 16. Арно Данжума, , 25. Джафет Танганга, 27. Лукас Моура, 29. Папе Матар Сар, 45. Алфи Дивайн
Треньор: Антонио Конте

МиланМИЛАН: 16. Майк Менян – 8. Сандро Тонали, 9. Оливие Жиру (81  27. Дивок Ориги) , 10. Браим Диас (81  4. Исмаел Бенасер) , 17. Рафаел Леао (89 12. Анте Ребич), 19. Тео Ернандес (К), 20. Пиер Калулу, 23. Фикайо Томори, 28. Малик Тиау , 30. Жуниор Месиас (56  56. Алексис Салемакерс), 33. Раде Крунич
Резерви: 83. Антонио Миранте, 2. Давиде Калабрия, 5. Фоде Бало-Туре, 24. Симон Кяер, 25. Алесандро Флоренци, 32. Томасо Побега, 46. Матео Габиа, 90. Шарл де Кетеларе
Треньор: Стефано Пиоли

Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)
Стадион: "Тотнъм Хотспър", Лондон
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР