Милан победи Дженоа с 2:0 в първи мач от 28-ия кръг на Серия “А”. Успехът на “росонерите” дойде лесно, но и с цената на контузия на водещ нападател и червен картон. Треньорът на гостите Масимо Алегри очаквано с оглед предстоящия реванш от осминафиналите на Шампионската лига срещу Барселона остави на пейката куп титуляри: Кевин-Принс Боатенг, Антонио Ночерино, Игнасио Абате, там бе и невъзстановеният от травма Марио Балотели. В предни позиции излязоха Пацини, Мбайе Нианг и Стефан Ел Шаарави.

След предпазливи начални ходове се стигна до 22-ата минута. Де Шилио проби отдясно и центрира, а Портанова изчисти с пета към дъгата на наказателното поле. Оттам Пацини, който малко преди това беше получил контузия, въпреки болките в крака, с топовен шут в горния ляв ъгъл опъна мрежата - 0:1. Малко по-късно обаче нападателят отстъпи мястото си на Балотели.

В 60-ата минута всички надежди за обрат у домакините рухнаха. След центриране от корнер Кристиан Сапата овладя топката, огледа се и пусна към Балотели. СуперМарио излезе сам срещу вратаря Себастиан Фрей и без проблеми го преодоля – 0:2. 6 минути по-късно обаче Кевин Констант можеше да развали празника на гостуващите тифози. Халфът бе спънат грубо от Чезаре Бово и опита саморазправа с него. Буквално побеснелият африканец едва бе укротен от съотборниците си и получи втори жълт картон. С 10 души Милан обаче удържа натиска на съперника и грабна победата.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 28 КРЪГ
08.03.13
21:45 ч.
Дженоа – Милан 0:2
0:1 Джампаоло Пацини (22), 0:2 Марио Балотели (60)