Милан буквално размаза Киево в домакинството си в мач от 11-ия кръг на Серия А. “Росонерите” надделяха с 5:1, като всичките им попадения бяха дело на различни играчи.

Още в 16-ата минута Еманюелсон откри резултата. 120 секунди по-късно обаче гостите изравниха. Попадението на Пелисиер върна надеждите на “летящите магаренца”, че могат да направят нещо повече в гостуването си на “Сан Сиро”.

В 37-ата минута обаче Монтоливо покачи на 2:1 и вдъхна увереност на Милан. До почивката сред голмайсторите се записа и Боян Къркич.

През втората част Стефан Ел Шаарви и Пацини добавиха още два гола за категоричното 5:1.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 11 КРЪГ
03.11.12
19:00 ч.
Милан – Киево 5:1
1:0 Еманюелсон (16), 1:1 Пелисиер (18), 2:1 Монтоливо (37), 3:1 Къркич (42), 4:1 Ел Шаарави (75), 5:1 Пацини (90)
Баланс: 52 мача, 28 победи за Рома, 11 равенства, 13 победи за Палермо

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК