Милан прекъсна негативната си серия от пет поредни мача без победа в Серия "А", постигайки успех с 3:1 като гост на Катания в среща от 14-ия кръг на италианското първенство. Двубоят се игра на стадион „Анджело Масимино“, а головете за "росонерите" бяха дело на Монтоливо, Балотели и Кака. Домакините пък се разписаха чрез Лукас Кастро, а съотборникът му Панайотис Тахцидис получи директен червен картон през второто полувреме.

Домакините успяха да открият резултата в 13-ата минута, когато Лукас Кастро получи топката от Лопес и с удар с десния крак я прати в мрежата на гостите за 1:0. Милан възстанови равенството в 19-ата минута, когато Емануелсон центрира, а Рикардо Монтоливо отбеляза с удар с десния крак.

Милан излезе напред в резултата в 63-ата, когато Марио Балотели се разписа с хубаво изпълнение на пряк свободен удар под стената.

Минута по-късно домакините останаха с десет души, след като директен червен картон за грубо влизане срещу Балотели получи Тахцидис.

Крайното 3:1 в полза на Милан бе оформено в 81-ата минута чрез Кака. Бразилецът се разписа с удар от малък ъгъл.

След този успех Милан се изкачи на 8-ото място и е със 17 точки. Катания остава на последната позиция с 9 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 14 КРЪГ
30.11.13
19:00 ч.
Парма – Болоня 1:1
0:1 Панагиотис Коне (10), 1:1 Антонио Касано (23)
30.11.13
21:45 ч.
Дженоа – Торино 1:1
0:1 Омар Ел Кадури (7), 1:1 Давиде Биондини (69)
01.12.13
13:30 ч.
Катания – Милан 1:3
1:0 Лукас Кастро (13), 1:1 Рикардо Монтоливо (19), 1:2 Марио Балотели (61), 1:3 Рикардо Кака (81)