Байер (Леверкузен) победи Милан трудно с 1:0 в дерби от втория кръг на основната фаза в Шампионска лига.
В герой за "аспирините" се превърна Виктор Бонифейс. Нападателят отбеляза единственото попадение в 51-ата минута и остави "капо" гранда от Италия. През първата част попадение на Бонифейс бе отменено заради засада.

Германският шампион имаше превъзходство над „росонерите“ в голяма част от мача, но в последните 15-20 минути трудно опази крехкия си аванс. Спаси го и гредата след шут на Тео Ернандес.

Другият милански колос - Интер, обаче имаше далеч по-приятна вечер.
"Нерадзурите" разбиха Цървена звезда с 4:0. Хакан Чалханоглу (11) откри от пряк свободен удар.
Тареми открадна една топка в 59-ата минута и подаде на колегата си в атака Арнаутович, който отблизо наказа сръбския шампион за 2:0.

Резервата Лаутаро Мартинес (71) направи разликата класическа само 7 минути, след като се появи на терена.
Иранецът Мехди Тареми (81) фиксира крайното 4:0 от дузпа.

Барселона разгроми Йънг Бойс с 5:0. Роберт Левандовски се отличи с дубъл, Рафиня и Иниго Мартинес добавиха по едно попадение, а Мохамед Али Камара от гостите си отбеляза автогол. Ламин Ямал и Рафиня изиграха поредния си силен мач. Френки де Йонг се завърна в игра след 163 дни отсъствие. Ансу Фати получи повече игрово време, след като влезе в 64-ата минута. Андрес Куенка направи своя дебют за Барселона, след като влезе в игра в 84-ата минута на мястото на Иниго Мартинес.

ПСВ Айндховен и Спортинг (Лисабон) завършиха 1:1. Жорди Шаутен вкара за „филипсите“ след четвърт час игра, но Даниел Браганса (84) донесе точката на „лъвовете".