Милан победи Наполи с 2:0 в дербито от 15-ия кръг на италианската Серия „А”. „Росонерите” имаха надмощие през цялото време и съвсем заслужено ликуваха. Те започнаха много агресивно и поведоха още в 6-ата минута. Французинът Жереми Менес получи отличен пас от Джакомо Бонавентура и простреля стража на гостите Рафаел за 1:0. Стражът на домакините Диего Лопес после спаси на два пъти опасни шутове на Давид Лопес и Хосе Кайехон.

В 52-ата минута самият Бонавентура се разписа за 2:0 с глава след асистенция на Армеро. Наполи прекъсна серията без загуба на своя съперник. Тимът на Рафа Бенитес не беше усещал горчивия вкус на поражението от 21 септември насам - 11 мача без поражение.

След този успех Милан се изкачи на шесто място във временното класиране с 24 точки. Наполи е седми със същия актив. Лидерът Ювентус е с 36.

Милан: Лопес, Бонера, Мексес, Рами (66 - К. Сапата), Армеро, Поли (77- Мунтари), Де Йонг, Монтоливо (86- Есиен), Хонда, Менес, Бонавентура

Наполи: Кабрал, Место, Албиол, Кулибали, Гулам, Жоржиньо (61- Хамшик), Лопес, Кайехон, Де Гузман (77- Гаргано), Мертенс (72 - Д. Сапата), Игуаин

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 15 КРЪГ
13.12.14
19:00 ч.
Палермо – Сасуоло 2:1
1:0 Лука Ригони (3), 1:1 Леонардо Паволети (85), 2:1 Андреа Белоти (90+3)
13.12.14
21:45 ч.
Лацио – Аталанта 3:0
1:0 Стефано Маури (51), 2:0 Стефано Маури (71), 3:0 Сенад Лулич (81)
14.12.14
13:30 ч.
Ювентус – Сампдория 1:1
1:0 Патрис Евра (12), 1:1 Маноло Габиадини (51)
Удинезе – Верона 1:2
1:0 Антонио ди Натале (31), 1:1 Лука Тони (45+1), 1:2 Лазарос Христодулопулос (46)
14.12.14
19:00 ч.
Чезена – Фиорентина 1:4
0:1 Борха Валеро (44), 0:2 Стефан Савич (48), 1:2 Стефан Савич (автогол-48), 1:3 Гонсало Родригес (79), 1:4 Мунир Ел Хамдауи (90+3)