Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Милан се класира за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като победи постигна изключително драматична победа с 2:1 при гостуването си на изпадналия вече Сиена в среща от последния 38-и кръг в Серия „А”.

Домакините от Тоскана доста изненадващо поведоха след гол на Клаудио Терлици (26) с глава и шокира „росонерите”, които се стреснаха допълнително и от новината, че в същото време Фиорентина води убедително при визитата си на Пескара и е на път да им вземе третото място. Две минути по-късно Балотели с глава удари горната греда и пропусна да изравни. След почивката в 59-ата минута Ел Шаарави замени Ночерино и веднага бе изведен сам срещу Пеголо, но Бергонци отсъди несъществуваща засада. Фараона първо стреля силно, но Пеголо спаси, а след това пропусна да изравни отблизо. Амброзини получи втори жълт картон в 68-ата минута и остави гостите с 10 души на терена, което усложни още повече задачата на „росонерите”. Минута по-късно и Терлици влезе лошо в краката на Пацини и напусна терена за втори жълт картон, за да останат и домакините с 10 човека. Драмата настъпи в заключителните минути на срещата. Марио Балотели (84-дузпа) се разписа от бялата точка за 1:1, след като бе фаулиран в наказателното поле на домакините и съдията Бергонци отсъди 11-метров наказателен удар. Впоследствие треньорът на тосканците Джезепе Якини бе изгонен за протест. Малко след това Филип Мексес (87) донесе пълен обрат. Френският защитник се отскубна от защитата стреля, Пеголо спаси, но при добавката бившия играч на Рома вкара втори гол за крайното 1:2. Така Милан събра 72 точки и запази третото си място в крайното класиране. Сиена завърши на предпоследна 19-а позиция с 30 пункта и догодина ще играе в Серия „Б”.

В същото време Фиорентина разби като гост опашкаря Пескара с 5:1 и се надяваше на издънка на Милан, до каквато не се стигна. Хеттрик за „виолетовите” реализира сръбският национал Адем Ляич (16, 24, 59), а по веднъж се разписаха Матиас Фернандес (28) и Стеван Йоветич (54). За „делфините” почетното попадение вкара Марко Витилио (77). Така Фиорентина завърши на четвърто място със 70 точки и ще трябва да се задоволи с участие в Лига Европа. Пескара приключи на последното 20-о място с 22 точки и догодина ще участва в Серия „Б”.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 38 КРЪГ
18.05.13
21:45 ч.
Сампдория – Ювентус 3:2
0:1 Фабио Куалярела (25), 1:1 Едер (31-дузпа), 2:1 Лоренцо де Силвестри (57), 3:1 Мауро Икарди (75), 3:2 Емануеле Джакерини (90+1)
19.05.13
16:00 ч.
Аталанта – Киево 2:2
1:0 Гулиелмо Стендардо (8), 1:1 Сирил Терео (76), 2:1 Луиджи Джорджи (84), 2:2 Сирил Терео (90+2)
19.05.13
16:00 ч.
Болоня – Дженоа 0:0
19.05.13
21:45 ч.
Торино – Катания 2:2
0:1 Алмирон (25), 1:1 Черчи (53), 1:2 Бергесио (62), 2:2 Бианки (83)
19.05.13
21:45 ч.
Пескара – Фиорентина 1:5
0:1 Адем Ляич (16), 0:2 Адем Ляич (24), 0:3 Матиас Фернандес (28), 0:4 Стеван Йоветич (54), 0:5 Адем Ляич (59), 1:5 Марко Витилио (77)
Сиена – Милан 1:2
1:0 Клаудио Терлии (26), 1:1 Марио Балотели (84-дузпа), 1:2 Филип Мекскес (87)
19.05.13
21:45 ч.
Рома – Наполи 2:1
1:0 Маркиньо (47), 2:0 Матиа Досена (58), 2:1 Единсон Кавани (84)
19.05.13
21:45 ч.
Палермо – Парма 1:3
0:1 Гоби (38), 0:2 Валдес (41), 0:3 Белфодил (45+1), 1:3 Бергесио (62)
19.05.13
21:45 ч.
Интер – Удинезе 2:5
0:1 Пинци (1), Домици (10), 1:2 Жуан (12), 1:3 Ди Натале (41), 1:4 Габриел Силва (52), 2:4 Томазо Роки (63), 2:5 Муриел (67)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК