Шампионът на Италия Милан победи като домакин Каляри с 3:0 в мач от 20-ия кръг на Серия “А”. След успеха шампионите продължават да преследват лидера Ювентус. “Старата госпожа” е на върха с 44 точки, Милан има 43, на трето място е Удинезе с 38, четвърти е Лацио с 36.

Милан вкара и трите попадения през първото полувреме. Златан Ибрахимович откри резултата в 32-ата минута. Това беше 15-и гол на шведа и той поведе в листата на стрелците, изпреварвайки с едно попадение Антонио Ди Натале от Удинезе. Ибрахимович реализира след хубаво изпълнение на пряк свободен удар. В 37-ата минута Златан подаде на Антонио Ночерино, който покачи на 2:0.

След почивката Милан намали оборотите и вкара само още един гол. В 54-ата минута Агаци изби мощен удар на Ночерино. В 75-ата минута Урби Емануелсон намери Амброзини, който оформи крайното 3:0 с техничен удар./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 20 КРЪГ
28.01.12
19:00 ч.
Катания - Парма 1:1
1:0 Гонсало Бергесио (34), 1:1 Франческо Модесто (44)
28.01.12
21:45 ч.
Ювентус - Удинезе 2:1
1:0 Алесандро Матри (42), 1:1 Флоро Флорес (56), 2:1 Алесандро Матри (62)
29.01.12
13:30 ч.
Фиорентина - Сиена 2:1
1:0 Стеван Йоветич (4), 2:0 Чезаре Натали (63), 2:1 Емануеле Калайо (88-дузпа)
Рома - Болоня 1:1
0:1 Марко ди Вайо (56), 1:1 Миралем Панич (62)
Киево - Лацио 0:3
0:1 Андерсон Ернанеш (21), 0:2 Мирослав Клозе (87), 0:3 Мирослав Клозе (89)
29.01.12
16:00 ч.
Дженоа - Наполи 3:2
1:0 Родриго Паласио (31), 2:0 Алберто Джилардино (36), 3:0 Родриго Паласио (70), 3:1 Единсон Кавани (81), 3:2 Есекил Лавеци (82)
29.01.12
16:00 ч.
Палермо - Новара 2:0
1:0 Игор Будан (41), 2:0 Игор Будан (72)
29.01.12
21:45 ч.
Милан - Каляри 3:0
1:0 Златан Ибрахимович (32), 2:0 Антонио Ночерино (39), 3:0 Масимо Амброзини (75)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.