Милан пропусна отлична възможност да се доближи до лидерите в Серия "А", след като стигна само до 0:0 на "Сан Сиро" срещу Аталанта от 12-ия кръг на калчото. "Росонерите" бяха в серия от три поредни победи, но пред погледа на Силвио Берлускони се издъниха. "Червено-черните" дори трябва да благодарят на своя 16-годишен вратар. Джандлуиджи Донарума на няколко пъти през втората част спаси вратата си и обра овациите.

Карлос Бака и Мбайе Нианг пропуснаха добри възможности за Милан. В 33-ата минута Матия де Шильо бе за втори жълт картон, но бе пожален от съдията Джакомели. Именно поради тази причина бе заменен на почивката от Давиде Калабрия (18 годишен).

В 63-ата минута Джанлуиджи Донарума показа отличен рефлекс при удар с глава на Лука Чигарини, който при добавката стреля в аут. 16-годишният вратар спаси минута по-късно изстрел на Мартен де Роон. В 69-ата минута Алберто Граси също пробва рефлекса на Донарума.

Луис Адриано в 80-ата минута бе близо до гол. Той стреля с глава след центриране на корнер, но Чигарини изби от голлинията.