Българският защитник Живко Миланов игра цял мач при домакинската победа на Васлуй срещу Университатя (Крайова) с 2:1 в среща от 29-ия кръг на румънското първенство. Другият българин във Васлуй Станислав Генчев не се появи на терена.

Мачът започна много добре за Васлуй, след като Дорел Стойка си вкара автогол за 1:0. Все пак Университатя успя да изравни след гол на Суботич в 41-ата минута. Две минути преди края на полувремето обаче гостите от Крайова останаха с човек по-малко, след като Булеица си изкара набързо два жълти картона и бе изгонен.

След почивката домакините Васлуй упражни натиск и голмайсторът на тима Уесли вкара в 82-ата минута от фаул за крайното 2:1.

С този си успех Васлуй излезе начело във временното класиране с актив от 54 точки и по-добра голова разлика от Оцелул (Галац), който е с мач по-малко. Трети е Тимишоара с 53 точки, но и също с мач по-малко. /БЛИЦ