Васлуй с Живко Миланов и Станислав Генчев падна с 0:1 като гост на Оцелул (Галац) и така се прости с мечтите си за титла в Румъния. Успех щеше да доближи тима отново на три точки от лидера ЧФР Клуж, но кръг преди края загубата на точки отказа Васлуй.

Миланов, Генчев и съотборниците им се надяваха на издънка на Униреа, за да играят в Шампионската лига, ако станат втори. Това обаче не се случи, тъй като тимът от Урзичени би с 4:0 Чехлаул и е на три точки зад ЧФР Клуж. Васлуй се свлече на четвъртото място с 59 точки, колкото имат още Тимишоара и Стяуа. И трите отбора ще играят в Лига Европа.

Миланов и Генчев започнаха титуляри за своя отбор. Националът, който веднага след мача да отпътува за лагера на "трикольорите" в Белгия, престоя цял мач на терена в Галац, а Генчев бе заменен в 68-ата минута.

Пол Пап отбеляза единственото попадение – в собствената си врата, в 51-ата минута и така Оцелул грабна трите точки, изкачили тима на седмото място в класирането.

В последния кръг Васлуй приема Динамо (Букурещ), ЧФР Клуж гостува на Чехлул, а Униреа – на Политехника (Яш). /БЛИЦ