Българските футболисти Живко Миланов и Станислав Генчев окончателно отпаднаха от борбата за шампионската титла в Румъния, след като тимът им Васлуй завърши 1:1 като гост на Астра (Плоещ). Двубоят бе от 32-ия кръг на първенството в северната ни съседка.

Заради издънката Васлуй изостава с 5 точки от лидера Оцелул (Галац) и с 4 от втория Тимишоара. До края на първенството остават само 2 кръга, а още в следващия Оцелул приема Тимишоара.

Цял мач за Васлуй срещу Астра игра Живко Миланов, а Генев не попадна в групата за двубоя.

В 15-ата минута Майк Темванжира откри резултата за Васлуй. Националът на Зимбабве обаче остави съотборниците си в намален състав в 89-ата минута, когато получи червен картон. Драмата бе пълна в третата минута на продължението. Душан Кучиак наказа Васлуй за крайното 1:1.

След равенството тимът на Миланов и Генчев остана на 3-ото място във временното класиране с актив от 59 точки. Лидерът Оцелул (Галац) е с 64, а Тимишоара има 63. Астра пък е на 11-ата позиция с 42 точки. /БЛИЦ