Виктория (Пилзен) излъга ЦСКА (Москва) с 2:1 в мач от група “D” на Шампионската лига. Срещата започна с минута мълчание в памет на Нелсон Мандела. Първото полувреме предложи много малко емоции на премръзналите фенове на стадиона.
В 65-ата минута японецът Хонда центрира отлично в пеналта на домакините и нигерийският стрелец Ахмед Муса вкара за 0:1. Секунди по-късно звездата на “армейците” Алан Джзагоев получи червен картон.

Георги Миланов излезе титуляр за гостите и беше заменен в 74-ата минута от Стивен Цубер. Три минути по-късно Виктория успя да изравни. Даниел Коларж се възползва от асистенция на Хорват и простреля Акинфеев.

Виктория (Пилзен) е с най-слаба защита от всички тимове в Шампионската лига - 17 гола. Въпреки това тимът на треньора Павел Върба се добра до трите точки. В 90-ата минута резервата Томас Вагнер огорчи пътуващите фенове на московския гранд, наказвайки поредната грешка в защитата на ЦСКА. Гостите завършиха срещата с 9 души, след като в добавеното време бе изгонен и защитникът Понтус Вернблуум.

Победата означаваше, че шампионът на Чехия завършва на трето място в групата и ще продължи напролет в 1/16-финалите на Лига Европа. ЦСКА (Москва) пък финишира на последно място в класирането и отпада от евротурнирите.

Виктория (Пилзен) – ЦСКА (Москва) 2:1
0:1 Ахмед Муса (65), 1:1 Даниел Коларж (77), 2:1 Томаш Вагнер (90)

vict_1.jpgВиктория (Пилзен): Матуш Козачик, Франтишек Райторал, Мариан Чишовски, Вацлав Прохазка, Давид Лимерски, Павел Хорват, Томаш Хоржава, Милан Петържела (70-Марек Бакош), Даниел Коларж, Михал Дюриш (58-Ян Коваржик), Станислав Тецъл (82-Томаш Вагнер)

csk.jpgЦСКА (Москва): Игор Акинфеев, Вячеслав Караваев, Алексей Березуцки, Сергей Игнашевич, Георги Шченников, Расмус Елм, Понтус Варнблум, Георги Миланов (74-Стивен Цубер), Алан Дзагоев, Зоран Тошич (52-Кейсуке Хонда), Ахмед Муса (90-Витиньо)