ЦСКА (Москва) разби последния в руската Премиер лига Анжи с 3:0 като гост в среща от 22-ия кръг. Георги Миланов започна като титуляр за ЦСКА и остана на терена до 74-ата минута, когато бе заменен от швейцареца Стивън Зубер. Българският национал си заработи и жълт картон в 65-ата минута.

В 26-ата минута гостите откриха резултата. Марио Фернандес центрира, Сейду Думбия засече топката, вратарят на домакините Кержаков изби, но почти от легнало положение котдивоарецът успя да направи добавка с крак за 1:0. 6 минути след почивката Ахмед Муса асистира на Думбия за 2:0. Голмайсторът пък върна жеста четвърт час преди края. Думбия изведе с пета Муса сам срещу вратаря за 3:0.

Със спечелените три точки "армейците" вече имат 40 и се изравниха с градските съперници Спартак и Динамо. Тройката дели местата от трето до пето, които дават право на участие в Лига Европа.

Зенит - Криля Советов

КЛАСИРАНЕ: 1.ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) 47, 2.Зенит 41, 3.Динамо (Москва) 40,  4. Спартак (Москва) 40, 5. ЦСКА (Москва) 40 и др.