Бившият футболисти на Левски Живко Миланов дебютира с отлични изяви за Васлуй в гостуването на Газ Метан в Медияш, завършило 0:0. Двубоят бе от 18-ия кръг на елита в Румъния.

Тежкият терен и непрестанният снеговалеж не попречиха на българския национал да се представи на висота в първия си мач за новия си тим. В 28-ата минута Миланов бе близо до гол, но топката срещна гредата.

"Отличен дебют на Миланов. Доста борбен играч. Неслучайно в България го наричат Джеки Чан", радваха са на десния бек румънските коментатори.

Другият българин в състава Станислав Генчев също игра. В 44-ата минута негов удар премина на сантиметри покрай вратата на домакините, съобщава българският сайт за румънски футбол romanian-football.com.

След равенството Васлуй заема шестото място във временното класиране в Румъния с 31 точки. На върха с по 34 са ЧФР Клуж, Унирея (Урзичени) и Стяуа. /БЛИЦ