Милионариос прекъсна 24-годишна суша без титла и стана шампион на Колумбия за рекорден 14-и път, след като в реванша на финалния плейоф победи като гост Индепендиенте Меделин с 5:4 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време и продълженията). Първата среща помежду им пък бе завършила 0:0, но головете на чужд терен не важат в мачовете за титлата в Колумбия.

Пред 42 000 на препълнения стадион „Ел Кампин” в столицата Богота домакините от Индепендиенте Меделин поведоха с гол на Уилберто Косме (44). След почивката обаче Уилям Запата (52) възстанови равенството. Минута по-късно Милионариос остана с човек по-малко на терена, но въпреки това успя да докара мача до продължения и дузпи.

В герой за Милионариос се превърна вратарят Луис Делгадо, вкарал само шестата дузпа за своя тим и след това парирал удара на Андрес Кореа от Индепендиенте Меделин.