Късен гол на Джон Маркис прати състезаващия се в Чемпиъншип отбор на Милоул в петия кръг на ФА Къп. С него лондончани се наложиха с 2:1 над Астън Вила и изхвърлиха съперника от турнира за купата на Англия.

Маркис беше точен с глава в 89-ата минута, с което прекрати участието на водения от Пол Ламбърт тим във втори турнир. Бирмингамци бяха елиминирани и от надпреварата за купата на Лигата.

Иначе Вила успя да поведе в 22-ата благодарение на Дарън Бент, който се разписа след контраатака. Само пет минути по-късно обаче Дани Шиту надскочи всички в наказателното поле след корнер и с глава изравни.

Както вече споменахме, в герой се превърна Джон Маркис. 20-годишният нападател засече с глава, вкара за 2:1 в 89-ата и прати тима си в петия кръг.