Третодивизионният Мирандес спечели у дома срещу елитния Расинг (Сантандер) с 2:0 в първа среща помежду им от 1/8-финалите в турнира за Купата на Испания.

През първата част гостите бяха по-активни, но пропуснаха да вкарат гол. Това сториха домакините от Бургос, които в 32-ата минута след удар с глава на Пабло Инфанте поведоха с 1:0. В последната 45-а минута на първото полувреме Мартинс покачи на 2:0. След почивката и двата тима имаха своите шансове, но до нови попадения не се стигна. В миналия кръг Мирандес отстрани Виляреал след победа като гост. Реваншът с Расинг на "Ел Сардинеро" е на 10 януари.

В друга среща от 1/8-финалите втородивизионния Алкоркон записа домакинска победа над Леванте с 2:1. Още в 13-ата минута Борха Перес бе точен за 1:0. Десет минути по-късно Палардо изравни за 1:1. Успехът за тима от Сегунда дивисион подсигури Нагоре с гола си в 52-ата минута за крайното 2:1. Реваншът във Валенсия е на 11 януари.