Третодивизионният Мирандес продължава да изумява с представянето си в турнира за Купата на Краля, където си осигури участие на 1/2-финалите. Скромният тим стори чудото и елиминира Еспаньол, който беше победил с 3:2 в първия мач. На реванша у дома обаче Мирандес се добра по драматичен начин до успеха с 2:1, като второто попадение във вратата на "папагалчетата" падна в добавеното време. Така третодивизионният тим продължава напред благодарение на турнирното правило за повече отбелязани голове на чужд терен.

Еспаньол поведе в резултата в началото на второто полувреме с гол на Руи Фонте и вече се виждаше на полуфиналите, но Пабло Инфанте изравни в 58-ата минута, а във втората минута на добавеното време Сесар Фернандес донесе победата на домакините.

На 1/2-финалите Мирандес ще играе с Майорка или Атлетик (Билбао).