Българският нападател Мирослав Манолов и бившият играч на ЦСКА Янис Зику се издъниха в борбата за шампионската титла в Румъния. В мач от последния 34 кръг Търгу Муреш записа домакинска загуба с 1:2 след обрат от предпоследния Оцелул (Галац).

Манолов и Зику започнаха като титуляри. Българинът беше заменен още в 22-ата минута от Аксенте, като по това време резултатът беше 0:0. Домакините откриха в 39-ата минута с гол на Габриел Мурешан от дузпа в 39-ата минута. В 69-ата минута Дорин Гога пък замени Зику. Пет минути преди това Александру Тодорие изравни за Оцелул. Елдер вкара победно за гостите в добавеното време.

Така Търгу Муреш финишира на второ място с 68 точки, на три точки зад Стяуа. Грандът от Букурещ направи нулево равенство като гост Студенцеск (Яш). Това обаче се оказа достатъчно на Стяуа да спечели шампионската титла.