Българският нападател Мирослав Манолов и съотборниците му в Търгу Муреш успяха да победят с 1:0 Стяуа на "Арена Национал" в Букурещ и да оглавят класирането в Румъния. В герой за гостите се превърна бившият играч на ЦСКА Янис Зику, който наказа гранда в 37-ата минута.

Манолов беше на резервната скамейка и се появи на смяна в 78-ата минута, когато влезе на мястото на Зику.

Стяуа не получи явна дузпа в края на мача, но за 90 минути отправи едва два точни удара към вратата на Търгу Муреш, който пет кръга преди края на първенството има 62 точки. Грандът от Букурещ вече е втори с 60, а третият Петролул има 48.

Търгу Муреш влезе в елита на Румъния миналото лято и никога досега не е играл в евротурнирите.