Българският национал Михаил Александров стана шампион на редовния сезон на Полша. Това стана факт след равенството 1:1 между Легия (Варшава) и Лехия (Гданск) от 29 кръг на местната Екстракласа. Така Легия си осигури първото място кръг преди началото на плейофите.

Словашкият национал Ондрей Дуда даде аванс на тима на Станислав Черчесов в 21-ата минута, а само минута след началото на второто полувреме Гжегож Кусвик изравни за тима от Гданск.

Михаил Александров започна като резерва за домакините от Варшава, но в 60-ата минута се появи на мястото на Неманя Николич. Така Легия (Варшава) събра актив от 59 точки и има аванс от четири пред втория Пиаст (Гливице). Лехия (Гданск) има шанс да се пребори за участие в първата осмица от плейофите в последния кръг.