Българският национал Димитър Рангелов вкара първото си попадение за новия си отбор Борусия (Дортмунд). Митко се разписа при победата с 5:1 в контрола над слабака Айнтрахт (Райне). Българинът бе точен 14-ата минута, като той откри резултата в двубоя. Рангелов започна като титуляр и игра само през първото полувреме, тъй като треньорът Юрген Клоп пусна нова единадесеторка през втората част.

Останалите голове бяха дело на Нелсон Валдес, Куба, Александър Фрай и Фойлнер./БЛИЦ

Айнтрахт (Рейн) - Борусия (Дортмунд) 1:5
0:1 Рангелов (14), 0:2 Валдес (16), 0:3 Куба (20), 1:3, 1:4 Фрай (82), 1:5 Фойлнер (85)

Борусия (I полувреме): ВАйденфелер, Овомойела, Хюмелс, Бендер, Деде, Сахин, Кринге, Куба, Хайнал, Валдес, Рангелов
Борусия (II полувреме): Циглер, Йозтекин, Суботич, Сантана, Вързогич, Тинга, Фойлнер, Гроскройц, Кулман, Садрижай, Фрай