Илиян Мицански вкара един гол и направи една асистенция за своя Карлсруе при победата с 2:0 срещу Санкт Паули като гост в мач от 19-ия кръг на Втора бундеслига. По този начин нападателят отбеляза по най-добрия начин своя рожден ден. Днес той стана на 28 години.

Българският национал едва за пети път от началото на сезона започна мача като титуляр, но напълно оправда доверието на старши треньора си Маркус Каушински.

Мицански откри в 64-ата минута след грешка в отбраната на  домакините и довкара на празна врата, а испанецът Мануел Торес покачи в 85-ата след асистенция на българина, който уцели гредата секунди преди това. Илиян беше заменен в 90-ата минута от Витхум в опит за бавене на играта. Това е втори блестящ мач на българина. Преди седмица нашето момче се отчете с дубъл при ремито с Франкфурт (3:3).

Карлсруе е на 3-о място във временното класиране с 31 точки, докато “светците” са четвърти със същия актив .