Българският нападател Илиян Мицански започна силно новия сезон във Втора Бундеслига с екипа на Карлсруе. Роденият на 20 декември 1985 година нападател реализира хеттрик в рамките на 30 минути при победата срещу ФШФ Франкфурт като гост с 3:2. Мицански бе точен в 11-ата, 18-ата и 41-ата минути.

Българинът откри резултата в 11-ата минута. Той засече подаване пред наказателното поле след пробив отдясно. В 16-ата минута албанецът Едмонд Каплани изравни. В 18-ата минута Мицански бе точен за 2:1 след самостоятелен рейд и шут от границата на наказателното поле. След това нашият футболист покачи на 3:1 в 41-ата минута след добро двойно подаване и удар пред опразнената врата. В 45-ата минута Каплани вкара втория си гол до момента след точно изпълнена дузпа. Мицански напусна игра в 79-ата минута и обра овациите на агитката на гостите.

В първия кръг Мицански бе титуляр за Карлсруе, но бе сменен в 71-ата минута при домакинското равенство 1:1 срещу Унион Берлин. След два кръга Карслруе събра 4 точки и дели първото място с Аален, но преди изиграване на останалите двубои.