Нападателят на националния ни отбор Илиян Мицански остана резерва и не се появи в игра при победата на Кайзерслаутерн с 3:1 над Кьолн в мач от 1-ия кръг на Бундеслигата. “Лаутерите” записаха успех още в първия си двубой при завръщането в елита, след като миналия сезон играха във Втора Бундеслига. Треньорът на тима Марко Курц предпочете в атака да действат Лакич и Хофер, а не Мицански, който направи страхотна лятна подготовка.

Домакините от Кьолн поведоха в резултата още в 8-ата минута, когато точен бе бившият нападател на Литекс Миливое Новакович. Във 2-ата минута капитанът на “козлите” Мохамад получи директен червен картон и така домакините играха почти цял мач с човек по-малко. Гостите от Кайзерслаутерн стигнаха до равенството едва в 70-ата минута след попадение на Сърджан Лакич. Пак той бе точен в 84-ата минута, а крайното 3:1 за “лаутерите” оформи влезлият като резерва Иличевич в 88-ата минута.

Хофенхайм разби Вердер (Бремен) като домакин с 4:1. Гостите поведоха от дузпа още в 3-ата минута след точно изпълнение на Торстен Фрингс. Домакините изравниха в 20-ата минута чрез Демба Ба. В 37-ата минута Пениел Млапа получи чудесен извеждащ пас от Компер, озова се сам срещу вратаря Тим Вийзе и реализира за 2:1 в полза на Хофенхайм. Само четири минути по-късно Луис Густаво се възползва от грешен пас на Фрингс, подаде перфектно към Ибишевич и той от 16 метра направи 3:1. Футболистите на Хофенхайм обаче не бяха приключили и в 43-ата минута Сеяд Салихович докара нещата до 4:1 след гол от пряк свободен удар.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ

Байерн (Мюнхен) - Волфсбург 2:1
1:0 Мюлер (10), 1:1 Дзеко (55), 2:1 Швайнщайгер (90)

Хофенхайм – Вердер 4:1
0:1 Фрингс (3-дузпа), 1:1 Ба (20), 2:1 Млапа (37), 3:1 Ибишевич (41), 4:1 Салихович (43)

Борусия (Мьонхенгладбах) - Нюрнберг 1:1
0:1 Хеглер (15), 1:1 Идрису (31)

Кьолн – Кайзерслаутерн 1:3
1:0 Новакович (8), 1:1 Лакич (70), 1:2 Лакич (84), 1:3 Иличевич (88)

Фрайбург – Сант Паули 1:3
1:0 Сисе (78), 1:1 Бол (83), 1:2 Сукута-Пасу (89), 1:3 Бартелс (90)

Хановер – Айнтрахт (Франкфурт) 2:1
1:0 Рауш (21), 1:1 Кьолер (27), 2:1 Конан (75)

На 21 август (събота) от 19:30 часа
Хамбургер – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 84 мача, 32 победи за Хамбургер, 21 равенства, 32 победи за Шалке 04

На 22 август (неделя) от 16:30 часа
Майнц – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 7 мача, 5 победи за Щутгарт, 2 равенства

На 22 август (неделя) 18:30 часа
Борусия (Дортмунд) – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 62 мача, 21 победи за Борусия (Дортмунд), 18 равенства, 23 победи за Байер (Леверкузен)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.