Байерн би Кайзерслаутерн с 3:2 в контрола на стадион "Фритц Валтер". Томас Мюлер откри за гостите в 23-ата минута след асистенция на Робен. После обаче домакините изравниха след фантастично изпълнение от пряк свободен удар на защитника Дик.

Веднага след почивката на терена се появи българинът Илиян Мицански, който дори имаше възможност да даде преднина на своите в 52-таа минута, но шутът му бе слаб и бе спасен с лекота от вратаря Нойер. Чан изведе Байерн напред в 68-ата минута, след като вкара на празна врата, получавайки топката от Мюлер. Пет минути преди края се разписа и новото попълнение на гостите Шакири, а в последната секунда Шехтер фиксира крайното 2:3. Големите звезди Франк Рибери и Бастиан Швайнщайгер не влязоха в игра за баварците.
Това беше последна контрола за момчетата на Франко Фода, които на 6 август започват срещу Унион (Берлин) във Втора бундеслига.