Илиян Мицански вкара гол за Корона (Киелце), но тимът загуби тежко при визитата си на Арка (Гдиня) с 1:4. Срещата беше от 23-ия кръг на полската Суперлига.

Дариуш Формела откри за домакините в 36-ата. Мицански беше точен в 40-ата минута за 1:1. Това беше втори пореден мач с гол за бившия нападател на Левски. Илиян се разписа и при победата над Висла (Плоцк) с 4:2 в предишния кръг.

Гостите се пречупиха през второто полувреме. Първо след час игра преотстъпеният от Лудогорец вратар Милан Борян спъна нападател на Арка в наказателното поле. Матеуш Швох реализира дузпата за 2:1.

Канадският национал още два пъти извади топката от мрежата си. В 79-ата Рафал Шимачко покачи на 3:1, а секунди преди края Доминик Хюбауер фиксира крайното 4:1.

На пейката на гостите остана друг бивш футболист на Лудогорец - Даниел Абало.

В класирането Корона е на 9-о място с 29 точки, колкото има и Арка. Начело е Лехия (Гданск), където играе Симеон Славчев.