Българският национал Илиян Мицански игра 6 минути при категоричната победа на Кайзерслаутерн над Шалке 04 с 5:0. Нашият нападател влезе в игра в 84-ата минута.

Поражението прати Шалке на 15-а позиция, докато Кайзерслаутерн е 11-и. Още в 8-ата минута домакините поведоха. След центриране от ъглов удар на Кристиан Тиферт топката стигна до Сръджан Лакич и той напълно необезпокояван прати топката с глава в мрежата на Мануел Нойер за 1:0. В 39-ата минута отново Тиферт центрира от ъглов удар и този път Мартин Амедик с глава направи 2:0. Две минути преди края на първата част пред Шалке се откри и най-доброто им положение. Първо след удар на Хунтелаар Зипел изби топката право в краката на Раул, който обаче отблизо не можа да преодолее вратаря, който с помощта на гредата улови.

Второто полувреме започна с нови положения за Кайзерслаутерн, но на два пъти Нойер се намеси много добре. В 56-ата минута с перфектен пас Тиферт изведе Лакич сам срещу стража на гостите и голмайсторът на Кайзерслаутерн покачи на 3:0. Минута по-късно домакините бяха на косъм да си вкарат автогол, но топката мина на сантиметър от гредата. В 76-ата минута "червените дяволи" нанесоха поредния си удар. Съдията посочи бялата точка за нарушение на Кристоф Метцелдер срещу Лакич. Зад топката застана Иличевич, който не трепна и направи 4:0. Крайното 5:0 бе оформено от Ян Моравек две минути преди края.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 14 КРЪГ

От 26 ноември (петък)
Майнц - Нюрнберг 3:0
1:0 Андре Шюрле (27), 2:0 Николче Новески (54), 3:0 Сами Алагуи (86)

От 27 ноември (събота), от 16:30 часа
Хамбургер - Щутгарт 4:2
1:0 Троховски (3), 1:1 Чиприян Марика (9), 2:1 Питройпа (29), 3:1 Младен Петрич (36), 3:2 Гентнер (46), 4:2 Рууд ван Нистелрой (60)

Хофенхайм - Байер (Леверкузен) 2:2
0:1 Сам (8), 0:2 Артуро Видал (10-дузпа), 1:2 Ибишевич (38), 2:2 Сигурдсон (90+4-дузпа)

Хановер 96 - Фрайбург 3:0
1:0 Шлаудраф (14), 2:0 Дидие Я Конан (73), 3:0 Ханке (88)

Байерн - Айнтрахт (Франкфурт) 4:1
1:0 Тимошчук (29), 1:1 Теофанис Гекас (33), 2:1 Томас Мюлер (59), 3:1 Марио Гомес (61), 4:2 Тимошчук (88)

Кайзерслаутерн - Шалке 04 5:0
1:0 Сърджан Лакич (8), 2:0 Адемик (39), 3:0 Сърджан Лакич (56), 4:0 Иво Иличевич (76), 5:0 Моравек (88)

На 27 ноември, от 19:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 Булсатком)
Баланс:
76 мача, 25 победи за Борусия (Дортмунд), 26 равенства, 25 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

На 28 ноември, от 16:30 часа
Вердер - Санкт Паули (Евроспорт 2 Булсатком)