Българският нападател на полския Заглебие Илиян Мицански получи червен картон при поредната загуба на тима. В среща от четвъртия кръг на местната Екстракласа тимът с българина се препъна като домакин на Рух (Хожув) и отстъпи с 0:1, а родният голмайстор получи червен картон. Така "оранжевите" все още не могат да запишат първа точка след завръщането си в елита и са предпоследни в класирането, като зад тях е само Ягиелония, който стартира шампионата с наказание от минус 3 точки.

Едиснтвеният гол за гостите от Хожув вкара Гжиб в 19-ата минута от дузпа.

В началото на второто полувреме Садок от Рух беше изгонен, а в 73-ата минута го последва и съотборникът му Гродзицки. Заглебие игра 11 срещу 9 съвсем кратко, защото в 78-ата минута и Мицански видя червения цвят на картона, което не позволи на домакините да стигнат поне до равенството./БЛИЦ