Българският нападател Илиян Мицански направи дебюта си в титулярната единадесеторка на Кайзерслаутерн при победата с 3:0 над Борусия (Мьонхенгладбах). Българинът остана на терена до 62-ата минута и имаше няколко добри положения да се разпише. С успеха Кайзерслаутерн сложи край на кошмарната си серия от пет поредни загуби и осем поредни мача без победа.

Кайзерслаутерн, който в този мач игра без реклама на фланелката си в чест на 90-ия рожден ден на Фритц Валтер, натисна от начало на мача и през първата част изпусна доста удобни положения да открие резултата. В 17-ата минута след далечен удар на Ян Моравек топката стигна до Мицански, но неговият шут мина на сантиметри от лявата греда. В 27-ата минута Тиферт нацели напречната греда, а в 29-ата минута отново Мицански можеше да даде преднина на своите, но Хаймерот се намеси блестящо и изби.

В началото на второто полувреме отлично положение се откри пред гостите от Мьонхенгладбах, когато първо Тобиас Зиел спаси удара на Марко Ройс, а при добавката Мохамаду Идрису прати топката встрани от празната врата. В 71-ата минута Филип Даемс изчисти от границата на наказателното поле право в краката на Тиферт и той от 25 метра не даде шанс на вратаря Хаймерот за 1:0. В 84-ата минута Адам Немец направи 2:0. Крайното 3:0 падна в края на мача, когато в 88-ата минута и Сръджан Лакич се записа между голмайсторите./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 10 КРЪГ

От 29 октомври (петък)
1:0 Мартин Демикелис (39), 2:0 Марио Гомес (61), 2:1 Щефан Райзингер (64), 3:1 Анатоли Тимошчук (72), 4:1 Тони Кроос (80), 4:1 Едсон Браафхайд (87-автогол)

От 30 октомври (събота)
Вердер – Нюрнберг 2:3
1:0 Алмейда (5), 1:1 Гюндоган (45), 1:2 Екичи (48), 1:3 Гюндоган (73), 2:3 Клаудио Писаро (90)

Волфсбург – Щутгарт 2:0
1:0 Симон Кяер (6), 2:0 Един Джеко (76)

Кьолн – Хамбургер 3:2
1:0 Миливое Новакович (10), 1:1 Младен Петрич (15), 1:2 Сон (24), 2:2 Миливое Новакович (29), 3:2 Миливое Новакович (84)

Кайзерслаутерн – Борусия (Мьонхенгладбах) 3:0
1:0 Тиферт (72), 2:0 Адам Немец (83), 3:0 Сърджан Лакич (88)

Санкт Паули – Айнтрахт (Франкфурт) 1:3
1:0 Замбрано (5), 1:1 Гекас (42-дузпа), 1:2 Гекас (71), 1:3 Кайо (90)

19:30 часа Шалке 04 – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 52 мача, 12 победи за Шалке 04, 17 равенства, 23 победи за Байер (Леверкузен)