Българският нападател Илиян Мицански вкара гол и получи жълт картон при загубата на Франкфурт с 3:4 като гост на Ерцгебирге (Ауе) в мач от 24 кръг на Втора бундеслига.

Мицански вкара изравнителното попадение за 2:2 в 41-ата минута, а до края на полувреме паднаха още два гола и отборите се оттеглиха на почивка при резултат 3:3. Гуидо Косер донесе успеха на домакините в 57-ата минута.

Поражението прати тима на Мицански на 15-о място в класирането с 21 точки, на две над зоната на изпадащите. Ерцгебирге (Ауе) се изкачи на 12-а позиция с 23 точки.

Димитър Рангелов игра цял мач за Енерги при загубата с 0:1 като гост на Айнтрахт (Франкфурт). Успехът остави “орлите” на второ място в таблицата с 49 пункта, но вече само на точка от лидера Гройтер Фюрт. Енерги е 11-и с 27 точки.

Халфът Едисон Йорданов, чийто баща е българин, записа 15 минути за Ханза при поражението с 2:3 от Айнтрахт (Брауншвайг) като гост. Успехът изкачи домакините на 7-о място с 35 т., докато Ханза продължава да е последен с 16.