Българският нападател Илиян Мицански вкара един от головете за успеха на Карлсруе с 2:0 при визитата на Инголщат в среща от третия кръг на Втора Бундеслига.

Мицански започна като титуляр за гостите и реализира в 58-ата минута за 0:1. В 65-ата минута пък Селчук Алибаз удвои преднината на Карлсруе.

В 75-ата минута Мицански бе заменен от Дулек, а до края на мача резултатът остана непроменен и Карлсруе се поздрави с победата, след която събра актив от 7 точки и оглави временното класиране. Инголщат остана на последното 18-о място без спечелена точка.

В друга среща от кръга днес Падерборн и Кьолн поделиха точките след 1:1. Това бе първа точка за Падерборн, който е на предпоследното 17-о място, докато „козлите” са 11-и с 3 пункта.